Zajímavý případ se stal zhruba před měsícem. Byl k nám poslán pacient, u kterého se během posledních pár dní zhoršoval dech. Když se majitelé dostali k nám, bylo vizuálně vidět, jak se kocourek téměř nemůže nadechnout, má otevřenou tlamičku a lehce namodralý jazyk. Dohodli jsme se, že pacienta přispíme, abych
om prohlédli dýchací cesty. Když jsme endoskopicky kontrolovali vstup do dýchacích cest, viděli jsme výrazný otok tkáně v okolí hrtanu. Kvůli otoku nebylo možné proniknout tubusem do průdušnice (zaintubovat) . Během zákroku se dýchací cesty uzavřely natolik, že se pacient začal dusit. Museli jsme proto přistoupit k tracheostomii ( naříznutí průdušnice na krku přes kůži). Na obrázcích níže je vidět zavádění a přišití tubusu ke kůži.
Ihned po provedení zákroku se pacient stabilizoval a začal normálně dýchat. Zmíněný otok dýchacích cest nastal z důvodu jejich výrazné infekce. Po třech dnech hospitalizace bylo možné tubus z dýchacích cest vyjmout. Relativně náročné bylo danou dírku po tubusu zahojit, jelikož se rána nesměla šít. Trvalo nám to cca 14 dní, než byla rána zcela zahojena. Níže jsou vidět fotky z hojení rány na krku. Vše dopadlo dobře a kocourek už zase vesele běhá venku.