Ordinace

 

Naše komplexní služby zahrnují

Preventivní péče

Nabízíme kompletní preventivní péči pro psy a kočky všech věkových kategorií. Preventivní péče zahrnuje – vakcinace, analýza trusu, krevní testy, čipování, vystavení pasu kastrace, čištění zubů, otohygiena a další.

Chirurgie

Nabízíme širokou škálu preventivních či terapeutických chirurgických zákroků měkkých tkáních. Z preventivních zákroků zejména kastrace jak psů a fen, tak koček a kocourů. Z terapeutických zákroků jde o chirurgické řešení problémů na děloze a vaječnících, močovém měchýři, střevech a žaludku, sleziny, odstranění různých útvarů z mléčné žlázy a z kůže. Při náročnějších, zejména ortopedických problémech úzce spolupracujeme s veterinární klinikou Gayerova kasárna v Hradci Králové.

Inhalační anestezie včetně monitoringu životních funkcí a dýchacích plynů

Některé zákroky prováděné v celkové anestezii, zejména zákroky trvající delší dobu, zákroky u straších pacientů, či u pacientů s onemocněním srdce je vhodnější provádět v inhalační narkóze, která je bezpečnější, nastává u ní méně komplikací a méně zatěžuje organismus. Pacient je při zákroku pečlivě hlídán monitorem a sebemenší odchylka od normálního stavu je ihned automaticky hlášena anesteziologovi. Tímto je minimalizováno riziko spojené s anestezií.

Zubní ošetření

Nabízíme plný servis čištění zubů od zubního kamene a plaku, zahrnující použití rentgenu pro zjištění stavu zubů a případného rozhodnutí pro to, který zub již nemá funkci a měl by být extrahován.

Čipování a vydání cestovního pasu zvířete

Cestování je snadnější, pokud nemusíte mít starost, že se vám zvířátko zaběhne a nevrátí. Díky čipování a pasu je velmi snadné identifikovat nalezeného mazlíčka a navrátit jeho majiteli.

Vyšetření krve

Vyšetření krve provádíme přímo na naší veterině, kde k tomu máme hematologický a biochemický analyzátor. To znamená, že výsledek vyšetření krve bude za pár minut po odběru krve, což je často velmi nutné zejména při urgentních případech. Krevní vyšetření je důležité pro zjištění hodnot červených a bílých krvinek, zjištění stavu ledvin, jater a pomáhá při diagnostice mnoha jiných závažných onemocnění.

Sonografické vyšetření

Sonografické vyšetření (nebo-li ultrazvuk) se provádí zejména pro zjištění abnormalit v dutině břišní. Orgány, na které se používá ultrazvuk jsou močový měchýř, prostata, děloha a vaječníky, ledviny a nadledvinky, játra, slezina, slinivka břišní, střeva a žaludek. V dutině hrudní má ultrazvuk nezastupitelnou funkci při kardiologickém vyšetření. Ultrazvuk je také nedílnou součástí při gynekologickém vyšetření a vyšetřeních v období porodu.

Rentgenologické vyšetření

Vyšetření pomocí rentgenu se zvažuje zejména při ortopedických problémech nejrůznějšího charakteru. Použití rentgenu je dále nezbytné při kardiologickém vyšetření a často velmi důležité pro diagnostikování onemocnění v dutině břišní.

Mikroskopické a cytologické vyšetření

Mikroskopické a cytologické vyšetření je nutné při diagnostice onemocnění uší, dermatologickém vyšetření, zjištění pohlavního cyklu feny, výtěru z konečníku, vyšetření trusu a diagnostice buněk odebraných z útvarů či jiných tkání.

Vyšetření moči

Při vyšetření moči se sledují hlavní parametry, jako je hustota a pH, přítomnost krve, bílkovin a cukru v moči. Dále se v moči standartně kontroluje mikroskopický sediment.

Léčíme všechny vaše mazlíčky

Kde nás najdete


Kontakty

Adresa: Pichlova 1338, Pardubice 530 02

Telefon: +420 737 288 321
E-mail: info@veterinavisnovka.cz

Po, Út, Čt a Pá 9:00 – 11:00 a 15:00 – 17:00

St, So a Ne – zavřeno

Mimo ordinační hodiny – viz rezervační systém či telefonicky.