Fyzioterapie pro psy

Veterinární fyzioterapie pro zvířata v Pardubicích.

V rámci rehabilitace jsou nabízeny tyto služby:

AQUA TERAPIE: Pracoviště disponuje moderní hydroterapeutickou vanou s podvodním pásem a protiproudem. Působením vztlakové síly vody je pacient nadlehčen a dochází tak k odlehčení kloubů a tím k ochotnějšímu používání oslabené končetiny. Dále dochází ke zmírnění otoků, snížení bolestivosti, je podpořeno prokrvení tkání, rozvíjí se dechová kapacita.

TERAPIE MLS LASEREM: MLS laser vyvolává při aplikaci na postižené místo řadu metabolických dějů, které stimulují hojení tkáně a mají analgetický účinek. Skvěle se tak hodí k léčbě akutních zánětů šlach, svalů a kloubů. Dále MLS laser zlepšuje hojení jizev a špatně se hojících ran.

TENS: Transkutánní elektrická nervová stimulace (TENS) je aplikace elektrického proudu přes pokožku, která dráždí nervové kmeny a vlákna, což vede ke zmírnění bolesti.  Dále se TENS využívá k udržování stálého napětí poraněných svalů či k prevenci atrofie u pooperačních stavů či neurologických pacientů.

POHYBOVÁ TERAPIE: Aktivní terapie, vhodná pro všechny kategorie psů. Dle stavu „cvičí“ za pomocí mnoha pomůcek či kombinace mezi nimi na nejmodernějším a nejbezpečnějším povrchu z gumového recyklátu. Cílem je posílení středové linie těla a zlepšení koordinace pohybů.

MANUÁLNÍ TERAPIE: Jedno ze základních ošetření. Je to postup, který sestává z pasivního pohybu kloubů, svalů, svalových fascií a ostatních měkkých tkání.

 Rehabilitační péče je vhodná pro psí sportovce a seniory, psy s nadváhou a jako pooperační péče zejména po ortopedických a neurologických zákrocích.

Fyzioterapie je doplňující, či následná peče k péči veterinární, neslouží jako její náhrada.

Více informací o nabízených službách na www.physiopet.cz, na telefonu 702 078 356 nebo e-mailu physiopet@physiopet.cz

Léčíme všechny vaše mazlíčky

Kde nás najdete


Kontakty

Adresa: Pichlova 1338, Pardubice 530 02

Telefon: +420 737 288 321
E-mail: info@veterinavisnovka.cz

Po, Út, Čt a Pá 9:00 – 11:00 a 15:00 – 17:00

St, So a Ne – zavřeno

Mimo ordinační hodiny – viz rezervační systém či telefonicky.