Osina v pacce, uchu a kousek dřívka zapíchnutý ve tváři

Velmi zajímavý případ se odehrál zhruba před měsícem, kdy k nám majitelé přišli s tím, že jejich chrt začal kulhat na zadní končetinu. Měli hlavně velkou obavu z toho, že má znovu zlomený prst, který byl před časem operován. Proto byly zhotoveny rentgenologické snímky, které zlomeninu nepotvrdily. V meziprstí jsme nahmatali bolestivou bouli, ze které před pár hodinami vyteklo velké množství sekretu. Bylo zde podezření na osinu, a jelikož psa packa hodně bolela, bylo přikročeno k celkové anestezii. K našemu překvapení jsme vytáhli osinu až cca 10 cm od místa vstupu v meziprstí, kdy osina cestovala podkožím vzhůru k tělu.

packa předpacka při o

Na této fotce je zachycen stav po zákroku, kdy bodem „A“ je označeno místo vstupu a bodem „B“ je označeno místo, kde jsme osinu nalezli.

packa po o

 

Dalším zajímavým případem, který se stal takřka ve stejném týdnu, byl pes, jehož oblibou bylo tahat a nosit majiteli klacky. Jednou si však klacek zabodl do tváře, pes vykvikl a klacek pustil. Od té doby začala tvář výrazně natékat. Na veterině jsme našli jen výrazný otok tváře a na vnitřní straně tváře nebyla ani stopa po zranění. Vyslovili jsme podezření na to, že musel ve tváři malý kousek dřívka zůstat. Na fotkách níže je již pejsek po operaci s vytaženým kouskem dřeva.

kus dřívkapo operaci dřívko

 

A poslední, o prázdninách podobný případ, bylo vytažení osiny zapíchlé v bubínku.osina ucho

Léčíme všechny vaše mazlíčky

Kde nás najdete


Kontakty

Adresa: Pichlova 1338, Pardubice 530 02

Telefon: +420 737 288 321
E-mail: info@veterinavisnovka.cz

Po, Út, Čt a Pá 9:00 – 11:00 a 15:00 – 17:00

St, So a Ne – zavřeno

Mimo ordinační hodiny – viz rezervační systém či telefonicky.