Operace očních víček

Další dva případy se týkají abnormalit na očních víčkách.

První pacientka byla mladá čtyřměsíční čivava, se kterou majitelé přišli z důvodu náhlého vzniku boule v oblasti vnitřního očního koutku (viz foto). Pejsek nejevil známky bolestivosti a choval se naprosto normálně.

Harderova žláza

Po vyšetření oka a očních víček byl diagnostikován na třetím víčku výhřez tzv. Harderovy žlázy, což je žláza, která tvoří slzy a podílí se tak na správné tvorbě a funkci očního filmu. Nejdříve jsme zkusili nasazení protizánětlivých látek, což nevedlo k úspěchu a žláza byla stále vyhřezlá. Proto bylo nutné přistoupit k chirurgické korekci dané žlázy. Byla zvolena tzv. Pocket technika, kdy se daná žláza všije speciální metodou zpět na své místo na vnitřní straně třetího víčka a tím je zajištěna správná tvorba slz a nehrozí do budoucna žádné další komplikace.

 

Druhý pacient je Grifonek, který k nám přišel s chronickým (dlouhodobým) výtokem z oka. Výtok byl spíše vodnatého charakteru. Na obrázku níže je při důkladném zkoumaní vidět, jak jsou řasy ve vnitřním očním koutku vtočeny dovnitř a dráždí tak oční rohovku (tzv. mediální entropium).

mediání entropium - před operací

Bylo proto nutné přistoupit k chirurgické korekci daného spodního víčka. Zákrok spočívá v tom, že se vytne poloměsíčitá část víčka, volné okraje se k sobě přišijí, tím se napne víčko a dojde k tomu, že řasy již dále nedráždí rohovku. Stav po zákroku je zdokumentován níže.

mediální entropium - po operaci

Léčíme všechny vaše mazlíčky

Kde nás najdete


Kontakty

Adresa: Pichlova 1338, Pardubice 530 02

Telefon: +420 737 288 321
E-mail: info@veterinavisnovka.cz

Po, Út, Čt a Pá 9:00 – 11:00 a 15:00 – 17:00

St, So a Ne – zavřeno

Mimo ordinační hodiny – viz rezervační systém či telefonicky.